האי sylt

כשאנחנו הישראלים חושבים על איים בהקשר של חופשה, המקומות הראשונים
שנחשוב עליהם יהיו איי יוון , איי תאילנד ואם נרחיק לכת נחשוב על חופשה באיים הקאריביים . לאלו שיעדיפו חופשה מיוחדת ויוקרתית, אולי לאירוע מיוחד כמו ירח דבש או חגיגת יום הולדת עגולה, יעלו בדמיון אף איי סיישל או האיים המלדייבים.
חופשות אלו תמיד יתחברו לשמש, ים אוכל טוב ובילויים, אך במיוחד שמש.
לאי הצפוני זילט בים הצפוני, בצפון מערב גרמניה יש תוספת ייחודית
שיכולה להיות מאוד מעניינת לתייר הישראלי במיוחד לאלו המטיילים בצפון גרמניה ורוצים לכלול בחופשתם נופש בסגנון אחר.
מבנה האי צר וארוך כאשר מרכזו רחב יותר ובו גרים רוב תושבי האי.יש הקפדה אדוקה על משאבי האי ועל אפשרויות הפיתוח בו. מקבלים תחושה של טבע ראשוני כאשר דיונות החול והשטח הפתוח נשמרים בקפידה, למרותשהאי זילט הוא אחד המקומות היקרים בגרמניה אם לא היקר בניהם מבחינה נדלנית ,ורבים ממפורסמי גרמניה מחזיקים בו בית קיץ. עלות מטר מרובע היא 3.5 אלף יורו והבניה מוגבלת.
לתייר המבקר באי יש אפשרות בחירה בין לינה במלונות יוקרהמיוחדים כמו מלון הגולף היוקרתי שניבנה בדרום האי HOTEL BUDERSAND או מלון HOTEL STADT HAMBURG מרשת מלונות RELAIS CHATEAUXהשוכן בווסטרלנד במרכז האי, לבין בחירה בדירות נופש במחיר השווה לכל נפש.
ההגעה לאי אפשרית בשייט או בטיסה ישירה ממספר ערים בגרמניה ומציריך שבשוויץ ישירות לשדה התעופה הקטן באי, אך הדרך המיוחדת והמעניינת היא להגיע דרך היבשה. יש לעלות עם הרכב על רכבת המיועדת לרכבים, המכניסה אתכם למרכז האי (ישובים בתוך רכבכם)דרך שובר גלים שניבנה כדי לחבר את האי ליבשה. תוך כדי נסיעה ניתן לראות את מאבקו של האדם בים וניצול הגאות והשפל ליבוש חלק מהים לשם הגדלת האי. במקומות שונים באי ניתן לצאת למסלולי טיול רגליים ולראות מקרוב את הערוגות המיוחדות שניבנו בתוך הים וללמוד על תופעת הגאות והשפל ממראה עיניים. לאור פעולות אלו האי גדל בשני ס"מ בשנה.
מקומות מעניינים לביקור: בכפר KEITUM עם הבתים המיוחדים שניבנו בזמנו על ידי לוכדי הלוויתנים, בעלי גגות הקש שתרמו לבידוד טוב בחורף ובקיץ.
בדרום האי בכפר HORNUM ,ביקור במגדלור שמלבד מטרתו הברורה שימש למספר רב של שימושים בעבר הרחוק בהיותו מבנה יחידי באזור כה מרוחק המגן מהקור והרוחות השוררות בחורף באזור, כמו בית ספר מקומי לילדי התושבים המעטים ששהו במקום.
מומלץ לקחת שייט לאי הדרומי יותר HAMRUM.
ניתן לטייל בכפר KAMPEN לאורך הטיילת המקסימה ולצפות בתופעת הגאות והשפל ואח"כ לשתות קפה ולהתענג בעוגות האופייניות לאזור בבית הקפה Kupferkanne שבסמוך ולהרגיש שחזרתם בשעון הזמן לאי שם בשנות העשרים של המאה הקודמת.
אפשרי לבקר בצפון האי באזור LIST להשקיף למפרץ המדהים ומאגן הסירות.
האי ידוע כמקום מומלץ לגלישת גלים עם תנאי גלישה מצוינים.
ספורט נוסף פופולרי באי הוא הגולף כאשר מבנה מגרשי הגולף שונה ומיוחד.
מסעדות מומלצות: fahrhaus in munkmarsch מסעדה עם אוירה פסטורלית וחמימה ברמה גבוה ביותר. מסעדת דגים BOOTSHALLE GOSCH AM HAFEN
בביסטרו במלון STADT HAMBURG מומלץ לנסות את המנות האחרונות האופייניות לאזור, כמו אורז מתוק או מנת יוגורט עם פירות QUARZ SYLTER ROTE GRUTZE.
כדאי לקנח בכוס תה טוב ממבחר הטעמים הנמכרים בחנויות התה ובתי הקפה הפזורים באי ומגישים סוגי תה שונים כמנהג המקום. התה היגיע לאזור בעקבות הסחר עם המזרח הרחוק והיוה פינוק ששידרג את איכות המים הירודה באזור. לפני הגעתו שתו המקומיים בירה, חלב ואלכוהול.

 

Comments

כתיבת תגובה