נקודות עניין לאורך הריין והמוזל

מסלולים מומלצים:

  • ריין – הגדה השמאלית,
    ריין – הגדה הימנית,
    עמק המוזל,
    עמק הזאר,
    עמק נהר הנאהה.

מוזל – הוא אחד מיובליו של הריין ונהר נפלא זה שווה ביקור בפני עצמו. עמק נהר המוזל מזמין אתכם לבקר בעיירות נהדרות כמו קוכם, טראבן-טררבך, ברנקסטל-קויס ועוד. המסלול המומלץ הוא מהעיר קובלנץ ועד לעיר טרייר, כשהנסיעה היא לציידי הנהר בנופים מרגשים ורומנטיים כשבדרך חווים עיירות ציוריות, רכבלים, נקודות תצפית מרהיבות, טירות כמו באגדות ועוד.

טירת אלץ – טירה זו כמו לקוחה מהאגדות נבנתה במאה ה-12 ע"י 2 משפחות ונמצאת בבעלותן עד היום. גם מי שלא מתכנן לבקר בתוך הטירה עצמה חייב להגיע לפחות לחניית הטירה ולצלמה כי הרי היא אחת הטירות המצולמות ביבשת. בטירה מבקרים במסגרת טיול בעמק המוזל.

לורלי – צוק לורליי מן האתרים המתויירים ביותר בעמק הריין, מופיע גם בשירי היינה ואלתרמן. מהעיירה סט. גוארסהאוזןST.GOARSHAUSEN  עולים עם הרכב למגרש חנייה שמשם ההליכה קצרה עד לתצפית על הריין וצילום עם הפסל לורליי שעפ"י האגדה הגרמנית הייתה נערה בעלת שיער צהוב שמשכה את תשומת ליבם של הספנים בקטע צר ובוגדני זה של נהר הריין.

נירבורינג – במקום בו נערכים המרוצים המפורסמים של הפורמולה 1 הקימו הגרמנים מתקן שהוא מעין מיני לונה פארק מקורה, בו לומדים על מרוצי הפורמולה ועל האזור כולו בעזרת סימולטורים, מתקנים מהנים שונים, לרבות משחקי וידאו פלייסטיישין וכדומה.

סיור באופל  – סיור חוויתי בן 3-4 שעות בקו יצור של יצרנית המכוניות הגרמני בעיר ריזלסהיים. לומדים מקרוב על ההיסטוריה של אופל  בסיור מודרך וממשיכים במתקנים השונים עד לרגע השיא בשלב בו התוצר המוגמר – מכונית אופל חלומית.

זֶסֶלְבָּהן בּוֹפָּארְד – שפירושו "הרכבל של בופארד", רכבל שמטרתו להעלות את המבקרים עד לפינת גדעון GEDEONSECK כדי לצפות בעיקול הריין, אין להחמיץ בשום מקרה!!!

הפינה הגרמנית   DEUTSCHES  ECK  אנדרטה ענקית של הפגנת רושם ועצמה, וילהלם הראשון רכוב על סוס, נבנה ב- 1888/9. עולים במדרגות וצופים במחזה מדהים של מפגש הנהרות מוזל וריין.

פינר-קרויץ  – אחד מפסגות הטיול תרתי משמע של ביקור בעמק המוזל. מטפסים עם רכבל לנקודת פינרקרויץ ורואים את העיירה קוכם, הטירה, הגשר והנהר שפרושים מתחת.

טירות מהאגדותהנוף הנהדר שיצר את האגדות והמיתוסים הגרמנים והיווה השראה לסופרים ומשוררים. מהרשמים הראשוניים של טיול בעמקי הנהרות הוא הביקור בעיירות בגדה השמאלית של הריין כמו בינגן, סט.גואר, בופארד ועוד. בעמק המוזל טירת אלץ מהמצולמות באירופה וכמו לקוחה מהאגדות, בעיירה קוכם טירת קוכם שמשווה לעיירה והנהר ממד שלא ישאיר אתכם אדישים. בעיירה בינגן בגדה השמאלית של הריין ניצב "מגדל העכברים" באי בתוך הנהר. בהמשך טירות קלופ, ריכנשטיין, ריינפלס, שטאלק שהן רק חלק מרשימה מדהימה של טירות היוצרות תפאורה שהיא נכס תיירותי רב חשיבות.

נידר-דנקמאל  – אחת מנקודות התצפית שבשבילן מגיעים תיירים לאזור. בעיירה הנפלאה רודסהיים אם ריין, אשר שוכנת בתחילת מסלול של "הגדה הימנית של הריין ", מטפסים לבחירתכם עם רכבל או עם הרכב לנקודת תצפית שהיא גם אנדרטה, שתשאיר אתכם פעורי פה.