הערים שבקרבת מסלול נהרות הריין והמוזל

פרנקפורט על נהר המיין – העיר זכתה לכינוי מיינהטן בשל המראה הניורקי של גורדי השחקים שנראים בקו הרקיע. העיר מציעה שפע נקודות ענין, מוזיאונים לרבות המוזיאון היהודי, פאבים ומקומות בילוי, קניות בשפע במיוחד במדרחוב הקניות צייל שהוא אחד הפופולריים בגרמניה וביבשת.

ויסבדן – עיר אלגנטית אשר מחד מהווה בית לקולנוע הגרמני, ומאידך עיר מרחצאות אלגנטית ויפה עם בית קזינו מפואר.

מיינץ –  היא בירתה של מדינת ריננלנד-פפאלץ ומרכזה יפה במיוחד לרבות מוזיאון הדפוס של גוטנברג  השוכן בה ושבו אפשר לראות את התנ"ך הראשון שהודפס ועוד מספר הדפסים בעברית.

קלן – העיר השלישית בגודלה בגרמניה השוכנת על גדות נהר הריין ומבטיחה ביקור משפחתי מהנה. הקתדרלה שבמרכזה היא הגדולה בעולם ונראית מכל עבר. מרכז העיר תוסס עם בתי כל בו מרשימים לצד מוזיאונים איכותיים בנושאים כמו ציור, צילום ואפילו מוזיאון שוקולד שאסור לפספס כאשר מבקרים בעיר עם ילדים. העיר קלן מהווה גם מרכז של הקהילה היהודית ומספקת שירותי דת כמו מקווה, בתי כנסת ומוזיאון, לרבות מסעדה כשרה במתחם בית הכנסת שבה אפשר לנגב חומוס ולהרגיש כמו בארץ.

קובלנץ  –  העיר שמספקת את אחת התמונות המרשימות של האזור יושבת על שפכו של נהר המוזל לנהר הריין. מלבד מרכז העיר המלבב, נקודת מפגש הנהרות מושך מבקרים רבים שמטפסים ב"פינה הגרמנית", שטים בחיבור הנהרות ועולים ברכבל בוגה שעולה מעל נהר הריין מהגדה השמאלית של הנהר לעבר המצודה בגדה השמאלית שלו.

עמק נהר הנאהה – עיירות כמו בד מינסטר, בד קרויצנך ואידר אוברשטיין שבה נולד וגדל ברוס ויליס והינה בירה של מכרה קריסטל ומלח. בתחילת מסלול עמק הנהר יש מרכז קניות ענק וזול שבו אפשר לבלות מספר שעות בהנאה מרובה למתענינים.

טרייר  – העיר טריר השוכנת בין כרמים בחלקו המערבי של נהר המוזל היא עיר רומאית שקיימת 2028 שנה בקירוב ובה השריד הרומאי השמור והגדול באירופה הפורטה ניגרה – השער השחור. בעיר זו נולד היהודי קארל מארקס, שהטביע את חותמו ללא עוררין על המאה ה-20 .