אתרים מעניינים ואטרקציות במינכן

מארין פלאטץ Marienplatz

הנקודה המרכזית בעיר כבר משנת 1158. המקום הכי מתייר אליו מתנקזים רוב המבקרים בעיר, מהכיכר נפרשים רחובותיה של מינכן ומשם מתחילים רוב התיירים את סיורם בעיר. סביב הכיכר מרוכזים מבנים ונקודות עניין רבות, כמו המבנה הכי המצולם בכיכר, בית העירה החדש מהמאה ה-19. תחנת רכבת תחתית שוכנת מתחת לכיכר.

בית העיריה החדש neues Rathaus

בית העירייה החדש מהמאה ה-19 הוא מבנה ניאו גותי מרשים השוכן במארין פלאטץ של מינכן. הוא מכיל לא פחות מ-400 חדרים ומשרת את מועצת העיר. מלב פועלו המוניציפלי הוא מוכר לכל כאטרקציה תיירותית. יש בו למעשה 2 אטרקציות מעניינות. האטרקציה הראשונה היא השעון במגדל הנמצא מתחת ל-43 פעמונים. בשעות מסוימות ביממה מתאספים תיירים וכשהשעון מורה על שעה עגולה יוצאות במחול הבובות ורוקדות את ריקוד "בוני חביות הבירה" והאבירים מבצעים מצעד לרגל החתונה המלכותית, מופע זה נמשך בין 12-15 דקות לעיני המוני תיירים. בקיץ זה קורה בדרך כלל בשעות 11:00 בבוקר 12:00, ו-17:00, כך שאפשר לשוטט ולתכנן את הזמן על פי השעות שהזכרנו. האטרקציה השנייה מצריכה כניסה למבנה. עולים במעלית לתצפית מרהיבה(בתשלום) לראש המגדל בגובה 85 מטר ומשם צופים על מרכז מינכן ומבניה המפורסמים. ביום בהיר ניתן לראות גם את האלפים הבוואריים.
צפו בבובות בשעון מגדל העיריה החדש.

 צפה בבובות בשעון מגדל העיריה החדש

 כנסית גבירותינו Frauenkirche

כנסיית גברותנו פראואן קירכה מהמאה ה-15 היא סמלה של העיר שנמצאת בסמוך למארינפלאטץ. אם לא עליתם בבית העירייה הנויסראטהאוס, אז בקתדרלה הנ"ל ניתן לעלות לתצפית על העיר ב"בצל" הצפוני בגובה של כ-100 מטר, הבוואריים התקינו מעלית, אך כדי להגיע למעלית, תצטרכו לעלות מספר מדרגות.

ארמון נימפנבורג Nymphenburg Palace

בית הקיץ של משפחת המלוכה הבווארית. הוא נבנה בסוף המאה ה-17 במשך 150 שנה. תחילת בנייתו בסגנון איטלקי והמשכו עד סופו בסגנון בארוק צרפתי. כיום מסיירים המבקרים במתחם רחב ידיים ובו ארמון, גנים וביתנים הפזורים בפארק. מצריך להקדיש לביקור כ 4 שעות. בתוך הארמון נמצא מוזיאון הכרכרות Marstallmuseum שבו גם כרכרתו של לודויג השני ובקומה מעל אוסף פורצלן. בפארק עצמו כדאי מאד לראות את בית הציד Amalienburg, כמו כן כדאי לבקר בגנים הבוטניים שבפארק השוכנים בסמוך למוזיאון הטבע והאדם. הארמון פתוח בשעות 18:00–9:00 , הפארק פתוח עד 21:30. כדאי לרכוש כרטיס משולב לארמון, לפארק, למוזיאון הכרכרות, לאוסף הפורצלן וביתן הציד. מגיעים בחשמלית מספר 12 או 16 או באוטובוס מספר 51.

אליאנץ ארנה allianz arena

ביקור חובה לכל חובב כדורגל. האצטדיון החדש של שתי קבוצות העיר מינכן. עורכים סיור מודרך באצטדיון, בחדרי ההלבשה, באולם מסיבות העיתונאים, בחדר האוכל של הקבוצות. מתוודעים למרבית החדרים הפנימיים שאינם נראים בשידורים, המדריך לוקח את הקבוצה ליציעים שונים ונותן הסברים. יש פעם ביום סיור מודרך באנגלית בשעה 13:00. מלבד הסיור המודרך, אפשר להסתובב חופשי בארנה באזור החנויות והמסעדות בלבד.
מגיעים ברכת התחתית U6.  סיור מודרך באליאנץ ארנה

מוזיאונים

המוזיאון הגרמני Deutsches Museum

המוזיאון הגרמני  השוכן על אי בנהר האיזר, הוא המוזיאון למדע וטכנולוגיה הגדול בעולם. אין אפשרות לראות את כולו ביום אחד וגם לא בשבוע. אם עלה בידכם לבקר במקום תכננו את הביקור לאגפים ולבחדרים המעניינים אתכם כמו תצוגות של  כלי טיס, מכוניות, ממציאים מפורסמים והמצאות מתקופות שונות. החדרים והאטרקציות כוללים המחשות כך שהמוזיאון מתאים לביקור לכל המשפחה.
מומלץ לקנות כרטיס משולב הכולל גם את הפלנטריום (אפילו שזה בגרמנית זו חוויה), שאף הוא הגדול בעולם. פתוח כל יום בין 17:00 – 9:00.

הפינאקוטק הישן והחדש Pinakothek

הפינאקוטק הישן ALTE PINAKOTHEK
והפינאקוטק החדש  NEUE PINAKOTHEK
שני מוזיאונים מדהימים ששוכנים אחד מול השני.
במוזיאון הישן יש ציורים של מורילו, וולסקז, טיציאן, אל גרקו, רמברנדט, ואן-דייק, רובנס, לוקאס קרנך, אלברכט דירר, רפאל, פיטר ברויגל האב והבן ועוד.
במוזיאון החדש יש ציורים של קלינגר, רודן, גויה, טורנר, שטילר, מאנה, גוגן, קלימט וכמובן החמניות של ואן גוך (סדרה שלישית).
מגיעים בחשמלית מספר 27 או באוטובוס מספר 100 או ברכבת התחתית U2  ויורדים בתחנה Königsplatz  או בתחנת  Theresienstrasseואפשר גם ברכבת תחתיתU3  ו-U6 ולרדת בתחנת Odeonsplatz  או בתחנת   Universitätוגם בתחתית 4   ו–U5  ולרדת בתחנה Odeonsplatz

מוזיאון הרזידנץ Residenz Museum

הוא מקום מושבם של השושלת הבווארית ויטלסבך במשך כ 600 שנה ועד תחילת המאה ה 20. כיום משמש הארמון כמוזיאון גדול ותופס את מקומו כאחד החשובים באירופה, עם תצוגות מרשימות של אוצרות משפחת המלוכה הבאוורית לדורותיה, חפצי אמנות, ציורים, כלי פורצלן ועוד. המוזיאון שוכן בכתובת Residenzstraße 1

פארקים וגנים

 הגן האנגלי Englischer Garten

הגן האנגלי ה"אינגלישגארטן"  הוא הפארק העירוני הגדול באירופה והשני בגודלו בעולם.  משתרע על שטח של כ 3.7 קמ"ר ובו מבנים, אגמים וכמובן גני בירה.
אין אפשרות לראות את כולו לכן יש לבחור קטע מסוים לסייר ליד האגם או לנוח בגן הבירה. כאמור הגן  הוא ענק וכדאי להתמקד בשני מקומות מענינים בגן האנגלי: הראשון Monopteros  היכל האהבה ממנו משקיפים על הגן והעיר, והשנייה המגדל הסיני  Chinesischerturm   עם גן הבירה ומסעדה שאולי תעניין אתכם. בחודשי הקיץ נהנים המטיילים בגנים משלל הופעות תאטרון ומוזיקה.

הפארק האולימפי Olimpiapark

הפארק האולימפי שנבנה במיוחד עבור המשחקים האולימפיים במינכן בשנת 972. הוא מקום רחב מיימדים שמשמש כיום לבילוי וספורט. על פני הכפר האולימפי פרושים מבנים כמו היכל להופעות זמרים ולהקות עולמיות, בריכת השחייה שבה זכה היהודי מרק ספיץ בשבע מדליות זהב, אולימפיה – שטדיון מגרשה הביתי של קבוצת הפאר באיירן מינכן עד לא מזמן. בכפר האולימפי אפשר לבלות שעות רבות. הכפר מתאים במיוחד לאלו הבאים למינכן עם ילדים. בחודשי הקיץ מקימים בדרך כלל לונה פארק לילדים ודוכני מכירה כמו בשווקים. שתי אטרקציות שאסור לפספס הן אולימפיה – טורם והסילייף . אולימפיה – טורם זהו המגדל הנראה מכל מקום בכפר. כדי לבקר בו (בתשלום) עולים במעלית במהירות של 7 מטר בשנייה לגובה של 292 מטר לתצפית מהממת על הכפר האולימפי, על מינכן, על מפעלי BMW. ואף על האלפים. שימו לב כי בחלונות קומת התצפית כתובים האתרים והמקומות עליהם אתם צופים. חפשו את המדרגות ועלו לתצפית באוויר הפתוח המאפשר צילום טוב יותר. אחרי הביקור במגדל כדאי לבקר באקווריום מרשת סילייף חוויה מצוינת לילדים ולכל המשפחה. מגוון דגים מנהרות כמו איזור דנובה וכמובן מהאוקיינוסים, כשהמעברים מעצימים את החוויה שלעיתים הדגים הם דווקא מעלינו לרבות מנהרת המעבר שבהן יש כרישים וצבי ים. יש גם פינות הסברה על ידי מדריכים לילדים על דגים מסוימים, כוכבי ים ועוד. לידיעתכם כדאי לשמור את כרטיס הכניסה למגדל, הוא יקנה לכם הנחה בסילייף. אם תחצו את הגשר בכפר האולימפי לעבר המעונות ולרחוב קונולי תגיעו לאנדרטה לחללי י"א ספורטאי ישראל שנטבחו ע"י טרוריסטים באולימפיאדת מינכן בשנת
1972. כדאי לדעת שבסמוך למגדל האולימפי ניתן לעלות על רכבת מיני תיירותית, שתיקח אתכם לסיור בתשלום ברחבי הכפר.

Comments

כתיבת תגובה