אטרקציות ביער השחור

כרטיס היער השחור - אירופה פארק

פארקים

אירופה פארק Europa Park

הלונה פארק הכי טוב באירופה שמתאים לכל גיל. מעל מאה מתקנים חווייתיים ומהנים, אטרקציות לכל המשפחה, הופעות מרהיבות, תפאורה מדהימה וחוויה קולינרית רב גונית.
מתחם אירופה פארק מחולק לפי מדינות, יש ייצוג למדינות ומקומות כמו: גרמניה, שוויץ, רוסיה, פורטוגל, אנגליה, סקנדינביה, אוסטריה, ספרד, יוון, צרפת, איטליה וגם הולנד. תוכלו למצוא גם מגוון עשיר של אטרקציות ביער השחור כגון: ממלכת השוקולד, ארץ ההרפתקאות ועולם הילדים. בקיצור חגיגה אמתית לכם ולילדים. כדאי מאד להגיע כחצי שעה לפני שעות הפתיחה ולחסוך את זמן הלוגיסטיקה שמתאפיין בחיפוש חנייה, קניית כרטיסים וכו'.  הנחה לפנסיונרים מעל גיל 60 . ילד עד גיל 4 נכנס חינם . ילד עד גיל 12 שיום הולדתו חל ביום הביקור באירופה פארק נכנס חינם .  בחורף פתוח הפארק לסירוגין וצריך להתעדכן באתר . בחורף הפארק פתוח בין השעות 9:00-18:000 בחודשים יולי אוגוסט מאריכים את שעת הביקור עד 20:00 ומודיעים על כך במהלך הבילוי בפארק או באתר. חניה בפארק בתשלום. בעזיבה קונים בקופה שבפארק מטבע ז'טון שבעזרתו תוכלו לצאת מהחניה .

האם אירופה פארק מתאים למבוגרים?

מי שחושב שלונה  פארקים נועדו אך ורק לילדים, טועה טעות מרה.  לונה פארק זה לא רק רכבות של 360 מעלות לבני 18 ומעלה. יש מתקנים נהדרים אחרים לכל מגוון הגילאים. תוכלו למצוא שם גם ביתנים מקסימים, עם הופעות שונות, קולנוע חווייתי של סרטי תלת מימד ועוד. לעתים קרובות אף מתקיימות באוויר הפתוח הופעות, תהלוכות, מיני קרנבל ועוד.
קורה לעתים שנתקלים באי התלהבות בלשון המעטה מצד המבוגרים, כשבתוכנית נכלל מסלול "אירופה-פארק", יש ניסיונות כאלו ואחרים להניע את החברים או המשפחה מלבקר באירופה פארק, אבל כשמגיעים לפארק כל הסרבנים למיניהם עושים מטמורפוזה, חווים רגרסיה לילדות ופתאום  הם רצים מהופעה להופעה וממתקן למתקן.
אחרי כל כך הרבה שנים של הדרכות שלנו בגרמניה, עם עובדות אי אפשר להתווכח – מבוגרים נהנים לא פחות מילדים, תורם לכך תדירות הביקורים של ילדים בפארקי שעשועים למיניהם ואילו למבוגרים הבילוי בפארק הוא משהו חדש, יציאה מהשגרה ובאם תרצו גם התפרקות כלשהי, לתשומת לבכם.

שוינואזנפארק Steinwasenpark

 שטינואזנפארק הוא הפארק האהוב ביותר על ילדים ביער השחור. זהו פארק צנוע וחביב. מתאים לילדים קטנים ובוגרים, וגם המבוגרים נהנים לא פחות. מיקומו בלב היער היא תפאורה מצוינת המוסיפה לפארק את ייחודיותו. בפארק קיים הגשר התלוי הגדול בעולם המצוי בפארקים, יש גם פינת חי, עולם הקרח, מזחלות כמו בצוק מנרה, קולנוע לילדים, גן שעשועים קסום, רכבות היער השחור, רפטינג לכל המשפחה, ביקור בבתים מסורתיים של היער השחור וטיול באגם מומל ועוד. בקיצור כל אטרקציה שילד יכול לחלום עליה תוכלו למצוא שם .  הנחה לפנסיונרים מעל גיל 60 . ילד עד גיל 4 נכנס חינם . ילד עד גיל 12 שחל יום הולדתו ביום הביקור באתר נכנס חינם. בקיץ הפארק פתוח בשעות 9:00-17:45 . יש להיתעדכן באתר.  למידע נוסף על הפארק  .

פוגלפארק Vogelpark

פארק ציפורים נהדר ולא רק בשל מיקומו בלב היער השחור, אלא גם בגלל שתוכלו לראות שם ציפורים מקומיות ועופות מדהימים מרחבי תבל. יש גם בעלי חיים נוספים כגון: קופים, קנגורו, תיישים ננסיים, עזים ועוד.
תוכלו לצפות בפגים בשלבים ראשוניים באינקובטורים, אבל האטרקציה המרכזית היא הופעה של עופות דורסים. ההופעה אורכת כ- 45 דקות. המדריך המקומי מראה לכם עופות דורסים (איזה פחד) במיוחד עטים, בזים, נשרים וינשופים. הוא אוחז אותם בידו בעזרת כפפת עור מיוחדת ומציג לקהל. האמיצים מבינכם יוכלו אפילו ללטף אותם.  במופע תראו גם חסידה מאולפת שמגיעה באמצע המופע. אחרי מופע הציפורים  נגשים למופע השני שנקרא "האכלת קופים"  Berberaffen Fütterung, וכשמו כן הוא, המדריך המקומי יפעיל וינחה אתכם כיצד להאכיל קופים, ותגלו כי אופן הגשת האוכל בידכם, קובעת אם הקוף רגוע או שמא עצבני.
הפארק מתאים לילדים ומבוגרים כאחד ומי שיש ברשותו את כרטיס היער השחור נכנס חינם . יש שתי הופעות ביום: מופע עופות דורסים בשעה 11:00 וגם בשעה 15:00  . האכלת קופים בשעה 12:00 והאכלה נוספת בשעה 16:00 .  הפארק פתוח בשעות 10:00-17:00 . בחודשי הקיץ יולי אוגוסט ספטמבר מאריכים בד"כ את שעות הפתיחה . הנחה לפנסיונרים. ילד עד גיל 4 נכנס חינם . ילד עד גיל 12 שיום הולדתו חל ביום הביקור נכנס חינם . בכל מקרה כרטיס היער השחור מקנה כניסה חינם .

המגלשות בגוטאך Sommerrodelbahn Gutach

אתר חביב לכל המשפחה בקרבת המוזיאון הפתוח של היער השחור. מסיעים את המבקרים לנקודה עליונה, שם גולשים במגלשת ההרים, רודלבאהן בשפתם, באורך של 1,150 מטר. השליטה על המהירות היא בידי הגולש. האתר פתוח כל יום בין השעות 10:00-18:00, אך זה לא רשמי ומניסיוננו ב"ביס גרמניה" בימי הקיץ נוהגים לעיתים להאריך את שעות הפתיחה עד 21:00.  קרא עוד באתר המגלשות .

המוזיאון הפתוח של היער השחור Schwarzwälder freilichtmuseum vogtsbauernhof

Vogtsbauernhof זהו שמו של המוזיאון הפתוח של היער השחור שנוסד בשנת 1964. שם תוכלו לקבל מושג על חיי היער השחור והתפתחותם מן המאה ה-16 ועד היום. למעשה, הגרמנים פרשו על פני שטח נרחב, מוצגים שם בתים אותנטיים כמו שהם שנשתמרו מהמאות הקודמות. הסיור בכל בית שכזה מרתק וכולל תצוגת כלי עבודה, רהיטים, כלי מטבח וגם פריטי לבוש. בחלק מן הבתים יקבל את פניכם נשים עם לבוש מסורתי שיציגו בפניכם עבודת אריגה וגם יאפו עבורכם לחם בטאבון העתיק ממש כמו פעם. הסיור הוא רגלי ועצמאי ובו תראו בין היתר גם בדי בד עתיקים, טחנות, מנסרות, אורוות, מחסנים, קפלה, נפחיה  וגם פעילויות לילדים וגן שעשועים חביב.  כניסה למבוגר בעלות  9 אירו . ילד בגילאי 6-18 משלם 5 אירו . ילד עד גיל 6 נכנס חינם .  האתר פתוח בין התאריכים  29.3-8.11.2015  בשעות  9:00-18:00 .

פארק עם כל החושים Park mit alle Sinnen

פארק עם כל החושים או בשפתם של הגרמנים Park mit allen Sinnen . הוא בעצם פארק המכונה בפי כל מסלול רגליים יחפות. המסלול הינו באורך של כ 2.1 קילומטרים בו הולכים ברגליים יחפות, את הנעליים משאירים בלוקרים שנמצאים בכניסה. הולכים יחפים על חצץ, חול, שלוליות, נסורת, חלוקי נחל, דשא ועוד סוגי משטחים מגוונים כשבדרך חווים ריחות שונים וכן מפעילים את חוש המישוש והשמיעה. ילד עד גיל 4 נכנס חינם . הפארק פתוח במרץ, אפריל, ספטמבר ואוקטובר בשעות  10:00-18:00  .   ובחודשים מאי עד ספטמבר(עד סיום החופשה במדינת באדן וירטמברג) בשעות 10:00-19:00 .

מגלשות ההרים בטודנאו Hasenhorn Rodelbahn

אחת מפסגות הטיול ומהאטרקציות הכי חביבות על משפחות ביער השחור. בעיירה טודטנאו שבה  נוסד בשנת 1891 מועדון הסקי הראשון בגרמניה,  קיימת רודלבאהן Rodelbahn  שהיא מגלשת ההרים הארוכה ביותר בגרמניה. אורכה מגיעה ל3 ק"מ בקירוב. רודלבאהן זוהי מזחלה, או מגלשה בדומה לזו הקיימת אצלנו בצוק מנרה. מהתחנה התחתונה של האתר עולים ברכבל פתוח לעבר הר האזנהורן בגובה 1,065 מטר משם נשקף נוף נהדר של העיירה והאזור כולו. אך עם כל הכבוד לנוף ולרכבל (ויש הרבה כבוד) כל מטרת העלייה הייתה לחוות את שלושת הקילומטרים בגלישה מההר למטה בסיבובים שמעלים את הריגוש ומעצימים את החוויה. לאלו שחוששים מעט נספר שהגולש שולט על מהירות הגלישה, ואלו שממש נהנו מהעלייה ברכבל, תוכלו גם לרדת באמצעותו.

Comments

כתיבת תגובה