השאירו פרטים

כרטיס היער השחור

The Spreewald Biosphere Reserve שמורת הטבע שְפְּרֶוָאלְד 

כבר לא חוטבי עצים ושואבי מים אך מים ועצים, עצים ומים מתחברים להם יחדיו בשמורת הטבע הקסומה הנקראת "שפרוואלד" על שמו של נהר השפרה החוצה את ברלין ושולח את יובליו לאזור המיוער דרומית לברלין במדינת ברנדבורג. שפרוואלד רשומה באונסק"ו כשמורה ביוספרית השומרת על האיזון שבין צרכי האדם הגר בתוכה לבין שמירה ערכית של הטבע הקיים. וכל מה שכתבנו לעיל מוליד את אחד האיזורים הרומנטים והקסומים בגרמניה.

מיקום

מדינת ברנדנבורג, אחת משש עשרה המדינות המרכיבות את הרפובליקה הגרמנית היא המדינה הכי פחות צפופה בגרמניה. שטחה גדול משטחה של מדינת ישראל, 29,477 קמ"ר ומספר תושביה הוא כ 2.45 מליון תושבים בלבד, קטן ממספר התושבים בברלין.

תושבי המקום, המיעוט הסורבי, (עם סלבי שהתיישב באזור) חיו באזור בבידוד יחסי ושמרו על שפתם הייחודית, מנהגיהם ואומנויות המלאכה שעסקו בהם למחייתם.החגים המקומיים וטקסיהם, מאכלים מיוחדים ולבוש אופייני מסורתי, נשארו אותנטים, דבר המוסיף נופך יחודי לאזור ומושך המוני מטיילים בשנה. תוך כדי סיור באזור ניתן להתרשם מיצור המשקאות מפירות האזור, יצור כפכפי עץ מהעצים מסביב ומוצרי אוכל מקומיים כמו מלפפונים חמוצים שהאזור מפורסם בו בכל גרמניה.

בית הארחה כפרי

  • חדרי הארחה באוירת מקומית.
  • ביקור בבית המלאכה הצמוד לכפכפי העץ.

בית נופש על המים

  • להתנתק מחיי היום יום, בטבע, על המים.
  • להשאיר את הרכב, לקחת סירה ולשוט.

היכן ללון

כביש מהיר, מספר 13, ייקח אתכם דרומה לעיירות הקטנטנות והקסומות שבהן מומלץ לכם לבקר.

תתמקמו בישובים כמו Lübbenau, Lübben, Cottbus, Burg  או במבחר אפשרויות הלינה שהאזור מציע כמו מלונות ספא, מלונות דרכים ודירות נופש על גדות היובלים ומשם תצאו לטיולי כוכב באזור כולו.

חופשה בשמורת הטבע  שְפְּרֶוָאלְד

מתאימה למשפחות, זוגות ואוהבי טבע, אטרקציות ומקומות ציוריים במיוחד. שמורת יער השפרה יכולה להוות בסיס לטיולי כוכב תוך כדי שילוב טבע, אטרקציות לילדים ולבוגרים כאחד, ביקור בערים והעיירות שמסביב, בניהם הערים דרזדן, ליפציג, פוטסדם והערים הקטנות לאורך הדרך. חובה לבקר בשמורת הטבע בסטאי שממוקמת דרומית לדרזדן ולשלב נסיעה, הליכה, או רכיבה על אופניים לאורך הנהר. העיר ברלין נמצאת במרחק של רק שעה נסיעה כך שאפשרי לשלב ביקור בעיר ובאתריה.

שייט

אין כמו להתחיל את הביקור בשייט בסבך התעלות (400 ק"מ) ולראות את בתי המקומיים, שעד לא מזמן יכלו להגיע לבתיהם רק באמצעות סירה או כרכרת סוסים.

אפשרויות השייט מגוונות. ניתן לקחת סירת מנוע בלובנאו ולשוט בנהר העיקרי Hauptspree  או לבחור בסירת משוטים ולהשיט אותה באופן עצמאי לאורך היובלים. אל תשכחו להצטייד במפת התעלות כדי שתמצאו את דרכם חזרה. לאוהבי הפינוק שבניכם ניתן להזמין משיט מקומי שייקח אתכם לאורך המסלול, כאשר הסירה מצוידת בשתייה ופינוקים לדרך ועוצרת בבתי ממכר מקומיים, שייט רומנטי ומענג במיוחד.

SUP

לאוהבי הספורט שביניכם, פעילות מומלצת וחווייתית למשפחות – כדאי לשכור גלשן סאפ ולחתור בעמידה, בכייף ובקצב שלכם לאורך היובלים.

אנחנו בביס גרמניה, מכירים את היער והאזור כולו על אתריו ואפשרויות הלינה שבו, נוכל להציע לכם חבילות מותאמות להרכב הנוסעים, הימים והחלומות ונצייד אתכם בהמלצות למקומות ביקור, שמומלץ לבקר בהם.

היכנסו לכתבה הבאה לצפייה בהמלצות נוספות לטיולים באזור >>